Návod na obsluhu

Prístroje na likvidáciu akéhokoľvek lietajúceho hmyzu

Zakúpili ste kvalitný výrobok, ktorý je modernou odpoveďou na otázku, ako znížiť výskyt lietajúceho hmyzu. Výrobca – anglická firma P&L SYSTEMS má viac ako 25-ročné skúsenosti s výrobou týchto prístrojov a dodáva ich do viac ako 50-tich štátov sveta. Výrobca je aj výhradným dodávateľom pre všetky budovy kráľovskej rodiny a celého štátneho aparátu vo Veľkej Británii.

Prajeme si, aby ste aj Vy boli spokojní!
Tieto prístroje uspokoja všetky požiadavky.

 


  • EXOCUTOR

najmenší typ, vyrábaný v troch veľkostiach s max. pokrytím 40, 80 a 120 m2, vždy v nerezovom alebo v bielom prevedení. Nájde uplatnenie u širokého okruhu verejnosti, ktorej dotieravý hmyz znepríjemňuje každodenný život. Vyhovuje predovšetkým majiteľom menších reštaurácií, jedální, obchodov, atď.
  • INSECTAFLASH

štandardný priemyslový model. Vyrábaný v troch veľkostiach s max. pokrytím 130, 200 a 300 m2, vždy v nerezovom alebo bielom prevedení. Vhodný predovšetkým do výrobní, prípravní, pre oblasť stravovania, zdravotníctva, a pod.
  • EXCALIBUR

určený pre najnáročnejších zákazníkov. Je vyrábaný v troch veľkostiach s max. pokrytím 80m2, 120m2 a 240m2 vždy v nerezovom alebo bielom prevedení. Tieto prístroje umožňujú vykonať všetok servis bez použitia náradia, majú nízku spotrebu a vysokú účinnosť. Vhodný je pre všetky prevádzky.
  • LURALITE

dekoratívne prístroje s lepkavou doštičkou vhodné do intímnejších priestorov, napr. reštaurácií, vinární, kaviarní, spální, kde by prevádzka prístrojov s elektr. mriežkou mohla rušiť Vás alebo Vašich zákazníkov. Prístroj je vyrábaný v štyroch farebných prevedeniach (biela, čierna, zlatá, strieborná) a pokryje max. 20 m2.
  • FLYTRAP

vhodné k použitiu všade tam, kde nie je možné použiť klasický prístroj s eletr. mriežkou, napr. čerpacie stanice aďalšie miesta s nebezpečím vznietenia či výbuchu. Vyrábané len v nerezovom prevedení, v troch veľkostiach smax. pokrytím 80, 120 a 240 m2.
  • FLYLITE

odolný plastový model určený k vonkajšiemu použitiu. Je vhodný pre terasy, balkóny, záhrady a záhradné reštaurácie. Dodávaný je v čiernom prevedení, pokrytie 30m2.
  • EUROZAP

plastový model vhodný do obchodov, kioskov a pod. Vďaka maximálne priaznivej cene je model vhodný aj pre širokú verejnosť ako „strážca“ pohody, kľudu a čistoty v domácnostiach, chatách a chalupách. pokrytie 40m2.
 

Inštrukcie popísané v tomto návode Vám pomôžu obsluhovať lapač hmyzu tak, aby ste dosiahli maximálnej efektivity. V prípade akýchkoľvek problémov sa bez váhania obráťte na svojho dodávateľa, ktorý Vám poskytne potrebné rady, informácie a pomoc.

VAROVANIE:

Prístroje na likvidáciu hmyzu sú krehké, preto ich chráňte nielen pred nárazmi, ale aj pred extrémnymi podmienkami a mrazom. Prístroje nie sú určené pre vonkajšie priestory a ich použitie sa nedoporučuje do chlievov a stajní. V prípade nejasností v tomto bode kontaktujte vášho dodávateľa pred inštaláciou.

ZAPOJENIE:

Prístroje sa zapájajú buď do zásuvky alebo priamo do krabice, rovnako ako iné osvetľovacie zariadenia.
Zapojenie drôtov:
• Modrý drôt zapojte do terminálu označeného písmenom „N“ alebo čiernou farbou (nulový vodič)
• Zeleno žltý drôt zapojte do terminálu označeného značkou „ „ (uzemnenie)
• Hnedý drôt do terminálu označeného písmenom „L“ alebo červenou farbou (fáza)

INŠTALÁCIA:

„Mucholapka“ potrebuje správne podmienky pre zaistenie efektívnej prevádzky vo všetkých priestoroch:
• Musí byť správne umiestnená (viď. Umiestnenie)
• Musí byť použitý správny počet modelov, tzn. neprekračovať max. pokrytie v m2
• Doporučená doba prevádzky je 24 hodín denne
• Žiarivky musia byť vymenené minimálne každých 12 mesiacov

UMIESTNENIE:

Váš prístroj by mal byť umiestnený na stálo v najtmavšom mieste miestnosti, najlepšie dva metre nad zemou. Model je možné zavesiť na stenu alebo spustiť zo stropu. Uvedené modely pracujú do kruhu, keď teda umiestnite model na stenu, zmenšíte jeho účinnosť o 50%. Pokiaľ nemáte z bezpečnostného či estetického hľadiska inú možnosť, je potrebné umiestniť silnejší model. Slnečné žiarenie znižuje efektívnosť prístroja. Vo veľkých otvorených priestoroch, kde je potrebné umiestniť dva alebo viac prístrojov je potrebné venovať umiestneniu prístrojov zvýšenú pozornosť, aby bola zaručená maximálna ochrana priestoru. Pamätajte, že svetlo „mucholapky“ musí byť viditeľné zo všetkých miest v miestnosti. V prípade, že sú miestnosti rozdelené alebo svetlu „mucholapky“ bránia väčšie prekážky, je nutné umiestniť väčší počet prístrojov. Technici dodávateľskej firmy vám radi poskytnú potrebné informácie.

ČISTENIE:

Pred čistením sa uistite, či je prístroj odpojený od prívodu el. energie. Čistenie by malo byť prevádzané v pravidelných intervaloch prispôsobené podmienkam v ktorých prístroj pracuje. Doporučený interval je 1x za 20 – 30 dní.
Postup:
1.Vypnite prístroj
2.Vyberte použitú lepkavú doštičku
3.Odstráňte u novej doštičky ochrannú fóliu
4.Vložte doštičku do prístroja lepkavým povrchom smerom hore
Pokiaľ je potrebné prístroj vyčistiť, je možné ho omyť mokrou handričkou. Povrch prístroja nepodlieha korózii. V prípade, že boli čistené podľa návodu a neboli umiestnené v extrémnych podmienkach, budú vám v neporušenom stave slúžiť dlhé roky.

ŽIARIVKY:

Pre vytvorenie požadovaného svetla, resp. vlnovej dĺžky sú vnútorné strany žiariviek potiahnuté fosforovou vrstvou, ktorá sa postupne spaľuje. Preto je potrebné minimálne každých 12 mesiacov vymeniť žiarivky v prístroji. Táto výmena je veľmi jednoduchá a rýchla.

ÚDRŽBA, resp. VÝMENA ŽIARIVIEK:

Pri akejkoľvek manipulácii s prístrojom sa vždy uistite, že je prístroj odpojený od zdroja el. energie!

1. Vypnite prístroj,

2. Vyberte žiarivky,

3. Nasaďte nové žiarivky,

4. Zapnite prístroj.

ZÁRUKA:

EXOCUTOR záruka 3 roky Pokiaľ sa na prístroji vyskytne závada v záručnej
lehote bude vám prístroj podľa druhu závady vymenený
za nový alebo dočasne vymenený a zaslaný k oprave.

Poznámka : Žiarivky nespadajú do záruky!
INSECTAFLASH      záruka 5 rokov     
EXCALIBUR záruka 5 rokov
LURALITE záruka 2 roky
FLYTRAP  záruka 5 rokov
FLYLITE  záruka 2 roky
EUROZAP záruka 2 roky